Techinside Google News
Techinside Google News

Beko Europe, Avrupa’nın en büyük sürdürülebilir ev aletleri sağlayıcısı oluyor!

Arçelik'in tamamen sahip olduğu iştiraki Beko B.V. ile Whirlpool Corporation'ın tamamen sahip olduğu iştiraki Whirlpool EMEA Holdings LLC arasındaki anlaşma tamamlandı ve Beko Europe hayata geçti!

2023 üretim hacimlerine dayanarak, Whirlpool’un Avrupa’daki büyük ev aletleri işi ile Arçelik’in büyük ev aletleri, tüketici elektroniği, klima ve küçük ev aletleri işlerinin birleşmiş payını temsil eden Beko Europe, Avrupa’nın en büyük sürdürülebilir ev aletleri sağlayıcısı oluyor!

Beko Europe, 11 üretim tesisi aracılığıyla yılda yaklaşık 24 milyon ev aleti ürünü üretiyor ve 20.000’den fazla çalışanı bulunuyor. Yeni kurulan şirketin %75’i Beko B.V tarafından, %25’i ise Whirlpool Corporation tarafından sahipleniliyor.

- Advertisement -

Küresel olarak Arçelik, artık 57 pazarda yaklaşık 55.000 çalışanı ile faaliyet gösterecek. Arçelik’in birleşik geliri, 2023 sonuçlarına dayanarak yaklaşık 11 milyar avroya ulaşacak. Şirketin yıllık üretim kapasitesi de, toplam üretim tesis sayısı 45’e ulaşınca önemli ölçüde artacak.

Arçelik’in yolculuğunda bir dönüm noktası

Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu
Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Son on yılda işimizi büyütme ve endüstrimizi dönüştürme konusunda net hedefler belirledik, tüm bunlar tüketicilerimiz, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için değer sağlarken gerçekleşti. Büyümemiz, Bangladeş’teki Singer ve Asya’daki Hitachi gibi lider işletmelerle yapılan düşünülmüş satın almalar ve çığır açan ortak girişimlerle hızlandı. Beko Europe’un yaratılması ve Whirlpool’un MENA varlıklarının satın alınması, Arçelik’in yolculuğunda ve sürekli büyüme yılımızın onuncu yılında başka bir dönüm noktasını işaret ediyor. Küresel liderlerden biri olarak, olgun ve yüksek büyüme pazarlarında güçlü pozisyonlarla, bugün gezegen ve insanlar hizmetinde ilerleme ve değişim için bir güç olma yeteneğimizi pekiştiriyoruz,” dedi.

Whirlpool Corporation Başkanı ve CEO’su Marc Bitzer, “Arçelik ile Beko Europe’u oluşturmak üzere işlemimizi tamamladığımız bu önemli anı başarmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu kilometre taşı, Avrupa tüketicileri için çekici markalar, sürdürülebilir üretim, ürün yeniliği ve tüketici hizmetleri yoluyla daha büyük değer yaratma konusunda heyecan verici yeni bir bölümün başlangıcını işaret ediyor. Beko Europe’un, evde yaşamı iyileştirme sürekli arayışında tüketiciler için açacağı önemli fırsatları dört gözle bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir