Techinside Google News
Techinside Google News

Bir CDO kimleri yönetir?

Dijitalleşmenin merkezindeki CDO’lar için organizasyon şeması belirlendi.
CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu
CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu

Dijitalleşen dünyanın kaçınılmaz bir parçası olan dijital dönüşüm anlayışı, tüm kurumsal şirketler için giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu alana öncülük ve liderlik edecek yöneticiler olan CDO’ların (Chief Digital Officer-Dijital Dönüşüm Direktörleri) belirlenmesi, görev tanımlarının yapılması ve bu yeni oluşan pozisyonla ilgili farkındalık oluşturulması büyük önem taşıyor.

2020’de her şirkete bir CDO hedefiyle yola çıkan CDO Turkey, Bir CDO’ya bağlı ekiplerin neler olması gerektiğini belirledi.

- Advertisement -

Dijital Strateji, Dijital Pazarlama, Teknoloji
CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “İcra Kurulu olarak yaptığımız en son toplantıda çalışmalarına bir süredir devam ettiğimiz CDO organizasyon şemasını son haline getirdik. CDO’ya bağlı bölümler ya da ağırlıkları sektörlere ya da şirketlere göre değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte her sektöre referans olması bakımından yapılan bu çalışmanın önemli faydalar sağlayacağını düşünüyoruz.

Dijital Strateji, Dijital Pazarlama ve Teknoloji direktörlükleri ya da bölümleri CDO’lara bağlı ekiplerin temelini teşkil etmektedir. Bu bölümlere bağlı olarak İş Analizi ve Geliştirme, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Müşteri Deneyimi ve CRM, Web, Mobil, Çağrı Merkezi, Büyük Veri Yönetimi, Nesnelerin İnterneti, Uyum, Kontrol ve Süreç Yönetimi, Bütçe ve Raporlama aktiviteleri bir CDO’nun günlük yaşamının ayrılmaz parçaları olacaktır. ”

Yakın bir zamanda CDO’lar için oluşturduğumuz bu organizasyon yapısıyla ilgili detaylı bilgilendirmeleri yapmak üzere kurumsal şirketlerimizin üst düzeyleriyle bir araya gelmeyi planlamaktayız.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir