Techinside Google News
Techinside Google News

Bitexen Teknoloji, token işini TATIL Token ile çeşitlendiriyor

Dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, 20 Aralık 13:00’ten itibaren Tatilbudur.com’un TATIL Token’ının ön satışını başlatıyor. Bitexen’de arz edilen ve serbest piyasada fiyatlanan bir sosyal token olan TATIL Token’ın ön satışı, 12 ay kilitli ve kilitsiz seçenekleriyle yapılıyor.

TATIL Token sadakat programlarını destekliyor

TATIL Token, Tatilbudur.com ekosistemi içerisinde kullanıcılarının sadakat programlarından faydalanmasını sağlayan blokzincir temelli bir varlık. Kullanıcılar, Tatilbudur ürünlerinde; otellerde erken rezervasyon öncesinde ilave indirimle ön satışa erişim hakkı, ayrıcalıklı indirimler ve ürün bazlı indirimlerden yararlanma imkanı, uçak bileti alımlarında hizmet bedeli indirimleri ve indirimli transfer hakları, konserlere özel etkinliklerde özel indirimler ve katılım limitlerinde öncelik gibi birçok avantaja erişebiliyor.

- Advertisement -

“Bitexen olarak farklı sektörlerde FinTek alanındaki gelişmeleri kullanıcılarımızla buluşturmaya devam ediyoruz” diyen Bitexen Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, TATIL Token’ı Tatilbudur.com’un 25 yıllık tecrübesinin üzerine inşa etmelerinin önemine işaret ediyor.

Taraftar token’larında canlılık yakımla sürdü

Bitexen’in geniş ürün yelpazesine önemli yer tutan taraftar tokenları tarafı da Ocak 2022 başında token yakımları ile hareketlilik yaşadı. Adana Demirspor, Antalyaspor, Balıkesirspor, Çaykur Rizespor, Diyarbekirspor, Erzurumspor, Giresunspor, Hatayspor, Kayserispor, Sakaryaspor, Sivasspor, Şanlıurfaspor, Tuzlaspor, Vanspor ve Yeni Malatyaspor’un taraftar tokenları atılan gol sayısına göre yakıldı.  Yeni nesil dijital cüzdan EXENPAY’in gerçekleştirdiği yakımda Sakaryaspor (SKRY) 90 bin 882 ile ilk sırada yer alırken Adana Demirspor (DEMIR) 65 bin adetle ikinci ve Kayserispor (KYSR) 64 bin 600 token ile üçüncü oldu. Listenin son üç sırasında ise, 210 adetle Tuzlaspor’a ait TUZLA Token, 620 adetle Hatayspor’a ait HATAY Token ve 1.760 adetle Yeni Malatyaspor’a ait YMS Token yer aldı.

Kripto para yakım işlemi, belirli miktardaki kripto parayı dolaşımdan kalıcı bir şekilde çıkarmak ve dolaşımdaki toplam arzı düşürmek amacıyla yapılıyor. Bu işlem ile dolaşımdaki token miktarı azaltılarak deflasyonist bir anlayış benimseniyor. Dolaşımdaki token miktarı azaldıkça mevcut token değerinin teorik olarak uzun vadede artması bekleniyor.

Fan Token yakımları, kulüplerin mücadele ettikleri lig içerisinde attıkları gol miktarına göre gerçekleştiriliyor. İzahnamelerinde belirtilen gol başına geçerli olan token miktarı, Türk Lirası ile piyasa üzerinden satın alınarak yakılıyor.

Taraftar tokenların piyasa değeri, dolaşımdaki token miktarı ile token fiyatının çarpılması sonucu elde ediliyor. Bitexen’de listelenen taraftar tokenların güncel toplam piyasa değeri yaklaşık olarak 1,2 milyar lira iken yakılan token’ların toplam değeri 500 bin liraya yaklaşıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir