Biyometrik dijital kimlik geliştirecek

0

biyometrik dijital kimlik

Biyometrik dijital kimlik sistemi hayatımıza girmeye devam ediyor. Yoti isimli bir startup tarfından geliştirilecek biyometrik dijital kimlik sisteminin, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edeceği düşünülüyor.

Biyometrik dijital kimlik

İngiliz girişimi olan Yoti (Your Own Trusted Identity), biyometrik dijital kimlikler uygulaması ücretsiz olarak piyasaya sürülecek. Geniş çapta kabul görürse kulüpler, süpermarketler, web siteleri ve diğer kuruluşlar tarafından kimlik doğrulama amacıyla kullanılabilir. Dijital kimliğin, kullanıcıların hem kimlik hırsızlığından hem de verilerinin kullanımından koruyacağı düşünülüyor.

Tüm kişisel veriler, ad, cinsiyet, doğum tarihi vb. gibi farklı bilgiler şifrelenerek Yoti ekosisteminde kalacak. Uygulama hem Android hem iOS ile uyumlu bir şekilde çalışacak. Uygulamanın milyarlarca dolarlık potansiyele sahip. Her kullanıcıyı dijital ortama adapte etmeyi amaçlayan uygulamanın daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde çalışacağı düşünülüyor. Eğer genel bir kullanım sağlanırsa pasaportlar için de bu uygulama kullanılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>