BlackBerry ABD Senatosu’nu da kaybetti

0

BlackBerry, en büyük prestiji kazandıran, en önemli müşterisini kaybetti. ABD Senatosu artık senatörlerin Kanadalı üreticinin telefonları kullanmayacağını açıkladı.

ABD yönetimi, başkandan senatörlere, gizli servis üyelerinden bakanlık personellerine kadar, tüm kurumsal iletişimlerini BlackBerry marka telefonlarla yapmak zorundaydı. Hatta Obama, bu zorunluluk nedeniyle yeni nesil akıllı telefonları kullanamıyor olmasından dolayı sık sık medya önünde şikayetçi oluyordu. Ancak Kanadalı firmanın ürettiği telefonlar, uçtan uca şifreli iletişim sağladığından en güvenli telefonlar olarak kabul ediliyordu. Başkanın ve diğer hükumet üyelerinin, senatörlerin kullandığı telefonlarda ayrıca CIA’nin yüklediği özel şifreleme ve güvenlik yazılımları yer alıyordu.

ABD senatosu ise artık üretimi bile yapılmayan o telefonlarını kullanılmayacağını açıklarken senatörler ve senato çalışanları için Samsung S6 veya iPhone SE modellerinin kullanıma alınacağının altını çizdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>