Blockchain kamera satışa çıktı

0

blockchain kamera

Dünyada bir ilk olan blockchain kamera satışa çıktı. IoTEX ve Tenvis ortaklığıyla geliştirilen kamera, oldukça farklı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Blockchain kamera: UCAM

Teknoloji dünyasında yeni dönemde birçok değişimde imzası bulunan blockchain, hayatımızda her alana girmeye devam ediyor. Blockchain teknolojisinin kullanıldığı kamera, dünyada bir ilk oldu.

IoTEX ve Tenvis şirketlerinin ortaklığıyla geliştirilen UCAM isimli kamera, yeni nesil güvenlik kamerası olabilecek özelliklere sahip. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde tutulduğu UCAM, uçtan uca şifreleme kullanıyor. Bu sayede sistem kayıtları, yalnızca iki uçtaki kullanıcılar tarafından görülebiliyor. Bu da izinsiz şekilde başka bir kişinin müdahale etme ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Ayrıca kameranın öne çıkan bir diğer özelliği de kayıt altına alınan görüntülere yalnızca kullanıcıların ulaşabiliyor olması. IoTEX ve Tenvis de dahil olmak üzere hiçbir kimse bu görüntülere ulaşamıyor.

UCAM’de 1080p HD video kayıttan 360 derece çekim açısına kadar Premium birçok özellik de yer alıyor. Bir ilk olarak tanıtılan UCAM’in satış fiyatı ise 44,95 dolar olarak belirlenmiş.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>