Blue Origin çalışanları koronavirüse yakalandı

0

Blue Origin çalışanları

Koronavirüs salgını uzay sektöründeki şirketleri de etkilemeye devam ediyor. Son olarak Blue Origin çalışanları da kronavirüse yakalandı.

Blue Origin çalışanları salgına yakalandı

Koronavirüs salgını hayatımızı hız kesmeden etkilemeye devam ederken, büyük şirketlerden de salgınla ilgili haber gelmeye devam ediyor. Bu Blue Origin şirketi pozitif vaka bildiriminde bulundu.

Jeff Bezos’un CEO’su olduğu ve dünyanın en büyük uzay şirketlerinden biri olan Blue Origin, toplamda 3 çalışanının koronavirüs testinin pozitif çıktığını bildirdi. Blue Origin’in kurumsal gelişim müdürü Plunkett yaptığı açıklamada, çalışanlardan birinin Cuma günü, ikisinin ise haftasonu yapılan testlerinde pozitif sonuç alındığını söyledi.

 Blue Origin yetkilileri insan teması olan tüm yerlerin dezenfekte edildiğini açıkladı. Jeffe Bezos’un şirketinde çıkan pozitif vakalar sonrasında, tüm çalışanlar için semptomları izleme süreci başlamış durumda.

Koronovirüsün diğer çalışanlara bulaşıp bulaşmadığı henüz bilinmiyor. ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi koronavirüse yakalanan biriyle aynı fabrikada veya aynı iç mekanda çalışmayı düşük enfeksiyon riski olarak bildirmişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>