Blue Origin ile uzaya çıkmak için bilet fiyatı belli oldu

0

Elon Musk sabah akşam demeden yeni roketler ateşleyip yarısını patlatıyor, kalanlarını başarıyla dünyaya geri döndürüyor olabilir ama bu kadar büyük şovlar yapmadan uzay çalışmalarına devam eden bir şirket daha var: Blue Origin.

Neyse ki biletler gidiş dönüş

Amazon’un patronu Jeff Bezos’un uzay gemisi üreten şirketi Blue Origin’in NASA için geliştirdiği uzay gemisinin, uzaya yolcu/turist taşıma turları başladığında, turistlerin ödeyeceği bilet fiyatları da belli oldu.

Jeff Bezos’un kısa süre önce Blue Origin’in ilk insanlı yolculuğuna kendisinin da katılacağını açıklayarak şov yapmasının nedeni de bu fiyatla beraber anlaşıldı. Çünkü uzay gemisinde bir koltuğun fiyatı 28 milyon dolar olacak.

Eğer 28 milyon dolar verecek olursanız, Blue Origin’in ilk uçuşuyla, yanınızdaki Jeff Bezos otururken uzaya çıkabiliyorsunuz.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>