BMW fosil yakıtlı araçları yasaklamaya hazır

0

BMW fosil yakıtlı araçlar

BMW fosil yakıtlı araçları yasaklamaya hazır olduğunu söyledi. İcra Kurulu Başkanı Zipse, bu konu için 2030 yılını işaret etti.

BMW fosil yakıtlı araçları yasaklamayı hedefliyor

BMW İcra Kurulu Başkanı Oliver Zipse yaptığı açıklamada, BMW’nin 2030’dan itibaren içten yanmalı motorlu (ICE) otomobillere yönelik herhangi bir yasağa elektrikli otomobil teklifiyle hazır olacağını söyledi.

AB, küresel ısınmayla mücadeleye yönelik daha geniş bir önlem paketinin bir parçası olarak 2035’ten itibaren fosil yakıtlı araçların etkin bir şekilde yasaklanmasını önerdi. Stuttgart yakınlarındaki Nuertingen kasabasında düzenlenen bir konferansta Zipse, “ICE yasağına hazır olacağız. Bir bölge, bir şehir, bir ülke ICE’leri yasaklama fikrini alırsa, bir teklifimiz var” dedi. Zipse: “BMW Group bu konuda endişeli değil. Bunun iyi bir fikir olup olmadığı başka bir soru… ama bir teklifimiz olacak” dedi.

Volkswagen ve General Motors gibi rakiplerinin aksine BMW, ICE otomobillerinin üretimi için bir bitiş tarihi belirlemedi. Ancak, 2030 yılına kadar küresel otomobil satışlarının yüzde 50’sinin elektrikli araçlar olmasını beklediğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>