BMW pil hücresi merkezi açacak

0

BMW pil hücresi

BMW pil hücresi geliştirme merkezi ile elektrikli araç teknolojileri yarışında öne geçmeyi hedefliyor. Şirket, pil hücresi geliştirme merkezinde üretilecek olan güç aktarma teknolojisini 2020 yılına kadar uygulamaya koymak istiyor.

BMW pil hücresi geliştirme merkezi

BMW, elektrikli araç teknolojilerine büyük yatırımlar yapıyor. Elektrikli ve otonom araç geliştirmeye yönelik girişimlerde bulunan şirket, bu kez pil hücresi ve güç aktarım teknolojilerine yönelik bir girişimde bulunuyor. BMW, Münih’te yeni bir pil hücresi yeterlilik merkezi açacak ve güç aktarım teknolojisine yönelik çalışmalar yapacak. BMW’nn bunun için 200 milyon euro’luk bütçe ayırdığı belirtildi.

Şirket motor, şanzıman ve güç elektroniğini tek bir bileşende birleştiren, böylelikle çok fazla alan tasarrufu sağlayan beşinci nesil güç aktarım teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji aynı zamanda daha ucuz, daha hafif ve çeşitli araçlara uyabilecek kapasitede olacak.

BMW, geliştireceği teknolojiyi 2020 yılında kadar herhangi bir model araç serisinde uygulamayı amaçlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>