BOE ile Apple anlaşabilecek mi?

0

BOE ile Apple

Çin merkezli ekran üreticisi BOE ile Apple arasındaki görüşmeler tüm hızıyla sürüyor. İki şirketin, çok kısa bir süre sonra anlaşma imzalaması bekleniyor.

BOE ile Apple ortak hareket edecek

Teknoloji dünyasının dev ismi Apple, farklı üretici ve tedarikçilerle anlaşmalar yaparak genişleme çalışmalarını sürdürüyor. Apple, son dönemde Çin merkezli şirketlerle de iş birlikleri yapmaya çalışıyor.

Apple’ın bu amaçla son görüştüğü şirketlerden biri ise ekran üreticisi BOE oldu. Apple’ın OLED iPhone ekranlarının üretimi için görüştüğü BOE ile kısa bir süre sonra anlaşma imzalaması bekleniyor. Daha önce yapılan görüşmelerde Apple’ın kalite kontrol testlerini geçemeyen BOE’nin, bu kez testleri geçeceği ve anlaşmanın imzalanacağı belirtiliyor.

Anlaşmayla birlikte Apple, şu anki OLED tedarikçileri LG ve Samsung’dan vazgeçmiş olacak. Ayrıca daha önce Huawei ile ortaklık kuran BOE’nin, Apple’la da anlaşabilmesi durumunda 2020 yılında önemli bir büyüme yaşayacağını söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>