Booking.com’a Türkiye’den yasak

1

Hollanda merkezli online otel rezervasyon servisi Booking.com’a Türkiye’de mahkeme kararıyla yasak getirildi.

Hollanda ile yaşanan kriz dönemine denk gelen bu karar, TURSAB’ın başvurusuyla ve haksız rekabet suçlamasıyla görülen davanın sonunda alındı.

TURSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), kendi acentelerinin, lisans ücretleri, yüksek vergi ödeyerek ve yüksek giderlerle işlerini yürütmeye çalıştığını vurgularken, Booking.com’un haksız rekabet yarattığını öne sürüyordu.

Booking.com, dünyanın her ülkesinde, sayısız otelle anlaşması olan ve turistlere kendi hizmeti üzerinden rezervasyon yaptırmaları halinde önemli indirimler sağlayabilen bir web servisiydi. Ayrıca, turistler için konaklayacakları otel hakkında yapılan yorumları okuyarak, şikayetleri görebilme imkanı da tanıyordu.

Yasakla beraber, Booking.com adresine Türkiye’den erişim de engellenecek. Böylece Türkiye’deki otellerin Booking.com ile çalışmasının önüne geçildiği gibi, Türkiyedeki vatandaşların Booking.com üzerinden dünyanın başka noktalarındaki otellerden yer ayırtması da önlenmiş olacak. 

Booking.com’a daha önce Türkiye’de Rekabet Kurulu tarafından, 2,5 milyon TL düzeyinde ceza kesilmişti.

Yorumlar

  1. Girmek isteyen biraz araştırıp girebilir. Buyurun rezervasyon yapacaksanız da aşağıdaki linke tıklayıp yapın, konakladıktan sonra kredi kartınıza %10 iade yapacaktır booking. İnanmazsanız önce araştırın google da %10 iade booking diye, sonra tıklayın. Sizlere bir faydam dokunsun. Yalan degil, gercek. Aşağıdaki linkten giriş yapın ama.
    https://www.booking.com/s/11_8/suat0k89

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>