BSH 2017 mali verilerini açıkladı

0

Dünya çapında faaliyet gösteren BSH Hausgeräte GmbH 2017 mali yılında satışlarını 13,8 milyar Euro’ya yükseltti. Global ev aletleri pazarı geçen yıl ortalama yüzde 2 kâr elde ederken, BSH’nin satış geliri bir önceki yıla göre yüzde 5,8 arttı. BSH aynı zamanda dünya genelinde sermaye yatırımı harcamalarının yanı sıra sürdürülebilir büyüme hedefiyle araştırma ve geliştirme harcamalarını da arttırmış oldu.

BSH Yönetim Kurulu Başkanı Karsten Ottenberg, “Bir yandan BSH’nin kültürel ve dijital dönüşümü için çaba gösterirken, uzun vadeli büyüme hedeflerimize ulaşma yolunda ilerliyoruz.” dedi. Şirket, 2025 yılına kadar Grup satış gelirini 20 milyar Euro’ya yükseltmeyi planlıyor. BSH’nin marka portföyü ise tüm dünyada 14 farklı ev aletleri markasından oluşuyor.

“İnsanların yaşama, yemek pişirme ve ev işi yapma şekli değişiyor. Tüm dünyada tüketicilerin ilk tercihi olmayı sürdürmek istiyoruz. Bu nedenle insanlara heyecan verici yeni fırsatlar sunmayı amaçlıyoruz. İşte bu yüzden BSH sadece mükemmel ev aletleri değil, aynı zamanda gitgide daha geniş bir dijital portföy sunan bir Donanım+ şirketine dönüşme hedefinin peşinden gitmeyi sürdürüyor” diyen Ottenberg açıklamasına şöyle devam etti: “Bu nedenle, örneğin geçen yıl Berlin merkezli start-up girişimi Kitchen Stories’in hisselerinin yüzde 65’ini satın aldık. Tariflerini dijital ekosistemimiz Home Connect’e kademeli olarak aktardığımız bu global yemek platformu, tüketicilerimize bağlantılı bir mutfak ortamında yemek pişirme konusunda her yönüyle yeni deneyimler sunmamızı sağlıyor.” Kitchen Stories, halihazırda 150 ülkede insanlar tarafından kullanılıyor.

Tüm bölgeler ve markalar rekor yıla katkıda bulundu

Önceki yıllarda olduğu gibi BSH, 2017 mali yılında da geleceğe yaptığı yatırımlara devam etti. Yatırımlar ve araştırma-geliştirmeye ayrılan harcamalarla da şirket bazında artmış durumda. Geçen yıl ikisi Polonya’da ve biri Çin’de olmak üzere 3 yeni fabrika faaliyete başladı. Tüm global BSH Grubu için ve sektör genelinde Endüstri 4.0 adına örnek teşkil eden Giengen, Almanya, ev aletleri sektöründe dünyanın en güncel ve tamamen bağlantılı üretim tesislerinden birinde faaliyetlerini hayata geçirdi. BSH 2017’deki yatırımlarını tüketicilere hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak kusursuz bir marka ve hizmet deneyimi sunacak şekilde de güçlendirdi. Örneğin; BSH hem Viyana, Şanghay ve Şikago gibi metropollerde hem de Cape Town, Marakeş ve Mumbai gibi özellikle gelişmekte olan büyüyen pazarlarda çok sayıda marka mağazası ve showroom açtı. Ayrıca şirket, sosyal ağları sıkça kullanan tüketicilerin ev aletlerini çevrimiçi olarak kişiselleştirmelerini ve yapılandırmalarını sağlayan hizmetleri test ediyor.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>