BTK’nın yeni kurul üyeleri sektörün içinden isimler oldu

0

Cumhurbaşkanlığı kararı iel birlikte Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) yeni kurul üyeleri belli oldu. Karar Resmi Gazete’de yayınlandı.

BTK kurul üyeleri belli oldu

Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye hedefleri ile yoluna devam eden BTK için Cumhurbaşkanlığı kararı çıktı. Bu karar ile birlikte kurula yeni isimler atandı. Kuruldaki isimlerden Selamettin Ermiş, Dr. Ahmet Kılıç, Nurettin Şar ve Rıdvan Kahveci bilgi ve iletişim sektöründe uzun süredir görev yapıyorlardı.

Alınan karar 12 Eylül 2019 Tarihli ve 30886 Sayılı Resmi Gazete‘de yayımlandı. Böylece Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu İkinci Başkanlığı görevine Selamettin Ermiş getirilirken, Dr.Ahmet Kılıç, Nurettin Şar ve Rıdvan Kahveci de üyeliklere atandı.

Selamettin Ermiş kimdir?

Daha önce Etik Komisyonu Başkanlığı, Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığı, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Ermiş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü, 2013 Dünya Kültür Expo’su Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü gibi görevler de yaptı. Şimdi ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu İkinci Başkanlığı görevini devam ettirecek.

Dr.Ahmet Kılıç kimdir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Dr.Ahmet Kılıç ise 2007 yılında İletişim Uzmanı olarak başladığı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda uzun yıllar İnternet Dairesi Başkanlığı ve İdari Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Nurettin Şar kimdir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurumsal Kalite Değerlendirme Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Şar, 2006 yılında Uzman Yardımcısı olarak girdiği TÜRKSAT’ta, uzman, kıdemli uzman, Kablo Hizmetleri Müşteri İlişkileri Direktörü, Yönetim Sistemleri Koordinatörü olmak üzere birçok görevde bulundu.

Rıdvan Kahveci kimdir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Endüstri Yüksek Mühendisi Rıdvan Kahveci, Türk Telekomünikasyon A.Ş’de 2003 yılında uzman olarak başladığı kariyerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda Mühendis, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda uzman, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda ise Kurul İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı, Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı ve Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>