Carl’s Jr Amazon’a yürüyor!

0

Dünyanın en önemli fastfood zincirlerinden biri olan Carl’s Jr. ilginç bir konu ile gündeme geldi. Hamburgerleri ile ünlü restoranlar zinciri resmi Twitter hesabı üzerinden Amazon’a tam anlamıyla yürüdü! Detaylar haberimizde!

Twitter’a bookmark özelliği geliyor!

Carl’s Jr Amazon’a “gel beni al” dedi!

Carl's Jr

Bir dönem Trump’ın eski kabine adaylarından Andy Puzder tarafından yönetilen ünlü zincir restoran, bir süre önce sosyal medyadaki hamburger yiyen bikini kızlar temasını geride bırakmıştı. Carl’s Jr. markasının yaklaşık 93 bin takipçili resmi hesabı, bir süre önce çok ilginç bir paylaşıma ev sahipliği yaptı.

Markanın resmi Twitter hesabı, #AmazonBuyUs etiketi ile dünyada benzeri pek görülmemiş bir paylaşım yaptı. Büyük fikirler başlığı ile atılan tweet ile Amazon’a “bizi satın alın” mesajı verildi.

Amazon’un ve kendi markalarının ortak noktası olan “gülücük” sembolünden yola çıkan paylaşımda “Şaka değil bizi SATIN ALIN!” mesajı açık bir şekilde dile getirilmiş. Akıllarında binlerce fikir olduğunu ve bunu bulut tabanlı restoranlar zinciri ünvanı ile yapmak istediğini belirten Carl’s Jr. bu konuda bir hayli ciddi görünüyor.

Amazon cephesinden ise nasıl bir karşılık geleceği merak konusu. Bu paylaşım, sosyal medya üzerinden bir viral çalışması da olabilir. Bir diğer açıdan baktığımızda ise her konuda başarılı olan Amazon’un bu konuyu ciddiye alması da işin rengini ciddi bir şekilde değiştirebilir.

Bekleyip görelim!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>