Techinside Google News
Techinside Google News

Character.AI ses kullanımı nasıl yapılıyor?

Character.AI ses kullanımı konusunda birçok kolaylık sağlıyor. Peki Character.AI ses kullanımı, yeni ses oluşturma nasıl yapılıyor?
- Advertisement -

Character.AI sohbet robotu hizmeti, yapay zeka iletişim deneyiminizi optimize etmek için çeşitli özellikler içeriyor. Character.AI’ın birincil işlevi, sorgu yazmanıza ve modern ve tarihi figürler, popüler kurgusal karakterler ve yardımcı kişiler dahil olmak üzere çeşitli karakterlerden gelen yanıtları okumanıza olanak tanıyan bir metinden konuşmaya sohbet robotu. Ancak karakterlerden gelen yanıtları insan benzeri bir sesle dinlemenize olanak tanıyan bir ses özelliği de uygulayabilirsiniz.

Character.AI ses kullanımı

Character.AI’daki etkin ses özelliği, bir konuşmadaki yorumunuza veya sorgunuza yanıt verdiğinde karakterin sesini duymanıza olanak tanıyor. Diyelim ki ünlü tesisatçıya benzeyebilecek sesli bir Super Mario karakteriyle sohbet ediyorsunuz.

Adım 1: Üçüncü taraf karakter sohbeti için ses özelliğini açmak için , bir sohbet açın ve üzerinde eğik çizgi bulunan ses çizgilerine benzeyen ses simgesini tıklayın.

Bu, sesi otomatik olarak etkinleştirecek ve simge maviye dönecektir. Ayrıca sesle etkinleştirilen bir bildirimin açıldığını ve hızla kaybolduğunu göreceksiniz.

Adım 2: Alternatif olarak, ses simgesinin sağındaki üç nokta simgesine de tıklayabilirsiniz. Açılır menüde ses simgesinin üzerine gelin; Sesi aç yazacak.

Adım 3: Simgeye tıkladığınızda oradan ses etkinleştirilecektir.

Özel bir ses nasıl oluşturuluyor?

Character.AI‘de kendi sesinizi oluşturmak için 10 ila 15 saniye arasında net bir ses klibi yüklemeniz gerekecektir. O halde bunu hazırlayarak başlayabilirsiniz. Hizmet, bu klibi algoritmayı eğitmek için kullanacak, böylece karakterler bu kısa sese göre ayrıntılı olarak yanıt verebilecek. Sesi tekrar önizleyebilirsiniz, ancak şimdi girişinize bağlı olarak yaklaşık üç saniyeye indirilecek ve biraz daha temiz ve bot benzeri ses çıkaracak şekilde işlenecek.

Adım 1: Ayarlarınızı özelleştirdikten sonra Ses Oluştur’u tıklayın . Sesinizi herkese açık hale getirmeyi seçerseniz ek bir onay bildirimi alırsınız, Onayla’yı tıkladığınızda ses kullanıma hazır olur. Bitti’yi tıkladığınızda sesi genel profilinizin sesler bölümünde göreceksiniz. Buradan, oluşturduğunuz tüm yeni karakterlere ses ekleyebileceksiniz. Sesi herkese açık hale getirdiyseniz, diğerlerinin karakterleri için kullanması için Character.AI topluluğu arasında mevcut olacak. Sesi silmek isterseniz, herkese açık profilinizde seçebilir, Düzenle’yi ve Sil’i tıklayabilirsiniz.

Adım 2: Başlamak için, Character.AI giriş sekmesinde Oluştur’a ve ardından Ses’e tıklayın.

Adım 3: Bu sizi Ses Oluştur sayfasına götürecektir ; burada klibinizi sürükleyip bırakabilir veya sesinizi bilgisayar dosyalarınızdan seçmek için Yükle’yi tıklayabilirsiniz. Ham sesiniz otomatik olarak yüklenecektir ve herhangi bir sorun olması durumunda önizleme yapıp yeniden yükleme olanağına sahip olacaksınız.

Adım 4: Sonraki sayfa, giriş, ses adı ve açıklama dahil olmak üzere sesiniz hakkında ayrıntıları girebileceğiniz Yeni Ses ayarları sayfasıdır. Ayrıca sesinizi herkese açık hale getirme seçeneği de var.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir