China Telecom ABD yasağının kalkmasını istedi

0

China Telecom ABD

China Telecom ABD yasağı için itirazda bulunuyor. Eğer yasak kalkmazsa China Telecom, Aralık ayında ABD’de çekilecek.

China Telecom ABD yasağını iptal etmeye çalışıyor

China Telecom, şirketin ABD’de faaliyet gösterme yetkisini iptal etme kararını tersine çevirmek amacıyla mahkemeye gittiği bildirildi.

FCC, China Telecom’a Adalet Bakanlığı’nın tavsiyelerine yanıt olarak Ekim ayı sonlarında yurt içi ve yurt dışı hizmetleri sunmayı durdurma emri verdi. FCC: “China Telecom Americas, Çin hükümetinin sömürüsüne, etkisine ve kontrolüne tabidir ve bağımsız yargıya tabi olan yeterli yasal prosedürler olmaksızın Çin hükümetinin taleplerine uymak zorunda kalması kuvvetle muhtemeldir” ifadelerini kullandı.

Açıklamada; China Telecom Americas’ın Çin hükümeti tarafından mülkiyeti ve kontrolü, ABD verilerine erişme, depolama, kesintiye uğratma ve/veya yanlış yönlendirme fırsatları sağlayarak önemli ulusal güvenlik ve kanun uygulama risklerini artırıyor denildi.

China Telecom, ABD Kolombiya Bölgesi Temyiz Mahkemesine, yetkisinin iptal edilmesinin işine, itibarına ve ilişkilerine onarılamaz zarar vereceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>