Chrome’u hızlandırmanın 5 yolu

0

Chrome’u hızlandırmanın

Dünyada en fazla kullanıcıya sahip tarayıcı olan Chrome, yüzde 50’lik bir kullanım oranına sahip. Bu yazımızda birçok kişinin gününün büyük bir vaktini geçirdiği Chrome’u hızlandırmanın 5 yolunu derledik.

Chrome’u hızlandırmanın yolları

1)Açık sekmeleri azaltın

Google Chrome’u hızlandırmanın en iyi yollarından biri, açık sekmelerin sayısını azaltmaktır. Tüm sekmelerinizi bir listeye dönüştürebilmenizi sağlayan OneTab’ı yükleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Buradan her bir bağlantıyı ayrı ayrı veya hepsini birden açabilirsiniz. Bu tarayıcıyı hızlandırmakla kalmaz, sistemin kullandığı RAM miktarını önemli ölçüde azaltır.

2)Sayfa yüklemeyi hızlandırın

Chrome’u hızlandırmak için en iyi uzantılardan biri Google’ın kendi Data Saver uzantısıdır. Bu uzantı, ziyaret ettiğiniz web sayfalarını açmadan önce sıkıştırmak için Google’ın kendi sunucularını kullanıyor. Güvenlik konusunda endişe olmaması için uzantı, HTTPS veya gizli sekmelerde Google tarafından optimize edilmiyor veya görülmüyor. Bu uzantı ile daha hızlı ve kota dostu gezintiler yapabilmek mümkün.

3)Önbelleği silin

Önbellekte depolamanın artması, Chrome’un yabaşlamasına neden olmaktadır. Bunlar kaydedilen şifreler, siteler vs gibi bilgileri içermektedir. Ara ara tüm geçmişinizi temizleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

4)İstenmeyen uzantıları devre dışı bırakın

Chrome’da diğer araçlar / uzantılar kısmını kontrol ederek yüklü uzantılarınıza bakabilirsiniz. Eğer isteğiniz dışında yüklenmiş ve kullanmadığınız bir uzantı varsa silmeniz sizin için yararlı olacaktır. Çünkü çoğu uzantı, internet hızınızı yavaşlatmaktadır.

5)Kötü amaçlı yazılımları kontrol edin

Ziyaret ettiğiniz web sitelerinden bir şekilde bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir. Bunun için Windows kullanıcıları Chrome Temizleme Aracı Mac kullanıcıları ise MALWAREBYTES kullanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>