Çin Merkez Bankası Dijital Yuan açıklaması yaptı

0

Çin Merkez Bankası Dijital Yuan

Çin Merkez Bankası Dijital Yuan hakkında açıklama yaptı. Çin’de Dijital Yuan’a ilgi gün geçtikçe artarken, yaygınlaştırılmasına yönelik adım atılacak.

Çin Merkez Bankası Dijital Yuan’ı yaygınlaştıracak

Finans dünyasındaki dijitalleşmede öncü çalışmalara Çin, dijital para birimlerine yönelik önemli çalışmalara imza atıyor. Özellikle de Çin Merkez bankası, bu alanda öncü oldu diyebiliriz.

Çin, kripto paralara her ne kadar karşı olsa da dijital para birimi Dijital Yuan’a yönelik stratejisini genişletiyor. Çin Merkez Bankası’ndan bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin’deki yükselişin Dijital Yuan’ın benimsenmesine katkı sağlayacağı belirtildi.

Dijital Yuan ismi her ne kadar tam olarak netleşmemiş olsa da şu anda beta testleri devam ediyor. Bununla birlikte pilot uygulama bölgelerinde Dijital Yuan mağazalarda kullanılabiliyor. Dijital Yuan’a vatandaşların ilgisi gün geçtikçe artarken, çok kısa bir süre içinde kullanıma geçmesi de planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>