Çin Merkez Bankası Dijital Yuan mı geliştirecek?

0

Çin Merkez Bankası Dijital Yuan

Bir süredir Dijital Yuan konusunda iddialar gelmekteydi. Çin Merkez Bankası Dijital Yuan ifadesini yeniden kullandı ve bu konuda kararlı olduğu gösterdi.

Çin Merkez Bankası Dijital Yuan hakkında konuştu

Kripto para sektörünün en hızlı ilerlediği yer özellikle Asya ülkeleri. Birçok girişimcinin yer aldığı Çin, bu yeniliklere en hızlı uyum sağlayan ülkeler arasında yer alıyor.

Çin Merkez Bankası’nın Başkan Yardımcısı Yifei Fan ulusal 2020 değerlendirme tele konferansında önemli açıklamalarda bulundu. Yıllık toplantıda, bankanın öncelikli hedefleri konuşuldu. Bu tele konferansta, Dijital Yuan’ın adı üçüncü kez kullanılmış oldu.

Böylelikle ilk olarak 2018 yılında başlanacağı belirtilen Dijital Yuan’a yönelik çalışmaların, koronavirüs salgını nedeniyle daha da hızlandığını söyleyebiliriz.

15 Şubat’ta düzenlenen basın toplantısında Çin Merkez Bankası, 7 ila 14 gün süreyle paraları karantinada tutacaklarını, 600 milyar Yuan yeni parayı dolaşıma sokacaklarını söylemişti. Böylelikle paralardan kaynaklı fiziksel temasla oluşabilecek bulaşmaların da önüne geçilmesi hedefleniyor.

Daha önce dijitalleşmeye önem veren açıklamalarıyla bilinen Çin Merkez Bankası’nın, koronavirüs salgını sonrasında dijitalleşme çalışmalarına hız vermiş olabileceği konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>