Çin’de otonom araç testleri başlıyor

0

otonom araç testleri

Pekin’de halka açık kullanılan alanlarda, otonom araç testleri başlıyor. Otonom araç testleri için Daimler firmasına lisans verildi.

Daimler: Otonom araç testleri

Daimler, Almanya ve ABD’de lisans alarak otonom araç testlerini sürdürmekteydi. Son yıllarda Çin’e yönelen firma, Pekin’de yapılacak testler için lisans aldı. Böylece Daimler otonom testler için Çin’de lisans alan ilk firma oldu. Mercedes-Benz’in sahibi Daimler, Çin’deki zorlu yollarda bu testleri yaparak, veri toplayacak. Toplanan veriler, AR-GE çalışmaları için kullanılacak.

2016 yılından bu yana testlerini sürdüren Daimler, özellikle emniyet ve otonom sürüş odaklı geliştirme çalışmaları yürütecek. Apollo platformunu kullanan şirket, Seviye 4 otonom araçları ile geliştirme çalışmalarına devam edecek.

Daimler ile Baidu arasındaki iş birliği ile geliştirilen platform, açık kaynaklı şekilde sunuluyor. Daimler araçları fiziksel olarak geliştirmeye odaklanırken, Baidu yazılım geliştirmeye yönelik çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>