Çip kıtlığında sıra akıllı telefon sektöründe

0

çip kıtlığı akıllı telefon

Endüstri yetkilileri ve ekonomistlere göre çip kıtlığı akıllı telefon sektörünü daha çok etkileyecek. Bu kıtlık, 2022 yılına kadar sürecek.

Çip kıtlığından akıllı telefon sektörü daha çok etkilenecek

ING Greater China baş ekonomisti Iris Pang çip tedariki konusunda, otomotiv sektörünün bu yıl en sert darbeyi aldığını, ancak Çin’in Tayvan’ın karşılayamayacağı bazı üretim taleplerini karşılamasıyla sektördeki arzın nispeten yakında toparlanabileceğini söyledi.

Pang, “Tayvanlı yarı iletken şirketleri otomobiller için çipler üretmeye hazırlanıyor, bu nedenle otomobiller için çip kıtlığı birkaç hafta içinde çözülmeli, ancak diğer elektronik cihazlar için çip kıtlığı devam ediyor” dedi ve bazı yeni model akıllı telefonların sevkiyatının gecikebileceğini de sözlerine ekledi.

AKHAN Semiconductor’ın kurucusu Adam Khan, yaygın tedarik krizinin 2022’nin ikinci çeyreğine kadar sürebileceğini, ancak zaman çizelgesinin “umut verici” olduğunu söyledi. Çip girişimi Cerebras Systems’in CEO’su Andrew Feldman, satıcıların yeni çipler ve bileşenler için 32 haftaya kadar teslim sürelerinden bahsettiğini söyleyerek bu görüşü yineledi. ING’den Pang, kripto madencilerinin de “kullanılmış” çipleri geri dönüştürmenin yollarını aradıklarını ve bu da kıtlığın ortadan kalkmadığı anlamına geldiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>