Cisco kritik güvenlik açıkları konusunda uyardı

0

Cisco kritik güvenlik açıkları

Cisco kritik güvenlik açıkları konusunda uyarılarda bulundu. Cisco, saldırganların ağları ele geçirme olasılığına dikkat çekti.

Cisco kritik güvenlik açıkları için uyardı

Cisco, birden fazla üründeki güvenlik açıklarını düzeltmek için bir saldırganın etkilenen sistemlerin kontrolünü ele geçirmesine ve onlara çeşitli kötü amaçlı eylemler gerçekleştirme yeteneği vermesine izin verebilecek güvenlik güncellemeleri yayınladı.

Yeni açıklanan kritik güvenlik açıkları, Cisco Policy Suite Statik SSH Anahtarlarını ve Cisco Cisco Catalyst PON Serisi Anahtarları Optik Ağ Terminallerini etkiliyor. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA), kullanıcıları ve yöneticileri Cisco tavsiyelerini gözden geçirmeye ve gerekli güncellemeleri uygulamaya çağırdı.

Veri yönetimi için bir yazılım paketi olan Cisco Policy Suite, Secure Shell (SHH) kriptografik ağ kimlik doğrulama mekanizmasının anahtarında, kimliği doğrulanmamış, uzak bir saldırganın yama uygulanmamış sistemlerde oturum açmasına izin verebilecek bir güvenlik açığı içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>