Deepfake video ile politikacılar kandırıldı

0

deepfake video ile politikacılar

Hollanda’da deepfake video ile politikacılar kandırıldı. Yapay zeka ile saldırganlar, politikacılarla görüşmeye katıldı.

Deepfake video ile politikacılarla toplantıya katılım sağlandı

Hollandalı politikacılar, deepfake videolarının tehlikeleri ile birebir yüzleşti. NL Times ve De Volkskrant’a göre Hollanda parlamentosunun dış ilişkiler komitesi, Rus muhalefet lideri Alexei Navalny’i taklit etmek için deepfake teknolojisini kullanan biriyle video görüşmesi yapmak için kandırıldı.

Deepfake video görüşmesinin arkasındaki isimle ilgili henüz bir tespit yapılmadı. Ancak bu kişinin daha önce Letonyalı ve Ukraynalı politikacılarla sohbet ettiği ve Estonya, Litvanya ve Birleşik Krallık’taki siyasi figürlerle görüştüğü belirtiliyor.

Ülkenin Temsilciler Meclisi yaptığı açıklamada, deepfake görüşme için kınamada bulunurken bu tür olayların ilerlemesini engellemenin yollarını aradıklarını söyledi.

Deepfake içerikleri tespit etmek ve her katılımcının gerçek olmasını sağlamak için sıkı tarama süreçleri gerekli olabilir. Genel olarak bu politikacıları küçük düşürmek veya yanlış kararlar alınmasına neden olmak için kullanılabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>