Değişen iş dünyasında fark edilmenin 4 yolu

0

Değişen iş dünyası

Harvard Business Review, özellikle profesyonel kariyerinizin başındayken ve sınırlı kaynaklarınız ve bağlantılarınız varsa,  iş hayatında fark edilmek kolay değil, diyor.

Büyük kararlar verme gücüne sahip olan insanlar, geçmişte kendileri için neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dayalı olarak nasıl iş yapılacağına dair genellikle kendi inanç ve varsayımlarına sahip. Bu gerçek, özellikle bir ofisten çalışmanın eskisi kadar yaygın olmadığı kuruluşlarda, genç personelin genellikle gözden kaçırıldığı anlamına gelebilir. Araştırmalar, birçok çalışanın  karar verme yetkisine sahip olmadıklarını ve rollerinin amaçsız olduğunu hissettiğini gösteriyor. Sonuç herkes için kötü bir haber olabilir: baskı altında olan patronlar, bir dizi dijital dönüşüm projesi sayesinde çok fazla görev üstlenirken, personelin genç üyeleri görmezden gelindiğini hissetmeye başlar ve iş durgunlaşmaya başlar.

  1. Bir projenin sahipliğini alın

Merlin Entertainments CTO’su Lee Cowie, etkilemenin en iyi yolunun bir girişimi sahiplenmeye hazır olmak olduğunu söylüyor.

  1. Gerginliği almaya hazır olun

Eurotunnel’de ürün ve deneyim direktörü olan Ian Rabagliati, güvenilir ekip üyelerinin adım atıp inisiyatif almalarını isteyen bir başka iş lideri.

  1. Dürüstlüğünüzü gösterin

Novartis’in küresel dijital platform ve ürün teslimatı başkanı Loic Giraud, patronunuzu etkilemenin en iyi yolunun dürüstlükle çalışmak olduğunu söylüyor. Hatta işin her alanında etkili olabilmek için bunun şart olduğunu söylüyor, hiyerarşide sizden üsttekileri etkilemeyi bir kenara bırakın diyor.

  1. Ayaklarınızın üzerinde düşünün

Midea’nın dijital pazarlama müdürü Cristiane Muller, başarılı profesyoneller için bir diğer önemli özellik zorlu zorluklara yaratıcı çözümler arama yeteneğidir diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>