Dijital bankacılık uygulaması Revolut hizmetini büyütüyor

0

Dijital bankacılık uygulaması

Dijital bankacılık uygulaması Revolut hizmetini hisse satışları da yapılabilir şekilde büyütüyor. Revolut, hisse senedi ticaretini de başlatıyor.

Dijital bankacılık uygulaması Revolut için yeni dönem

İngiltere merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut, ABD’de Robinhood Markets Inc ve Charles Schwab Corp gibi çevrimiçi aracı kurumlarla rekabet edecek bir hareket olan komisyonsuz hisse senedi ticaretini başlattı.

Revolut’un lansmanı, yatırımcıların perakendeci GameStop ve sinema grubu AMC Entertainment’ı içeren sözde “meme hisse senetlerine” kilitlenmesiyle geçen yıl tırmanan perakende ticarette daha geniş bir yükselişin ortasında gerçekleşti.

Vanda Research’e göre, ABD perakende tüccarları 2019’da 38 milyar dolardan 2021’de yaklaşık 281 milyar dolar değerinde hisse senedi satın aldı.

Şirket, yeni teklifin Revolut’un tüketicilerin mali durumlarının her yönünü yönetebilecekleri sözde bir “süper uygulama” olma arayışının bir parçası olduğunu söyledi. Revolut ayrıca ödeme hizmetleri, kripto para ticareti ve tasarruf hesapları sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>