Dijital reklam pazarı ‘yaşam belirtileri’ gösteriyor

0

dijital reklam pazarı

2022 yılını geride bırakmaya hazırlanırken, dijital reklam pazarı ‘yaşam belirtileri’ gösteriyor ancak ekonomi 2023 görünümü bulutlu bir şekilde ilerliyor.

Snap, teknoloji ve sosyal medya şirketleri için üçüncü çeyrek kazanç sezonunu başlattığında, yatırımcılar, sektörün çoğunda mütevazı bir gelir artışı bekliyor.

Zorlu görünüm, rekor düzeyde yüksek enflasyon ve Ukrayna’daki savaştan kaynaklanan küresel jeopolitik belirsizliğin ve ABD-Çin gerilimlerinin şirketlerin pazarlama bütçelerini kısmasına neden olduğu bir dönemi takip ediyor. Bu, dijital reklamlar satarak gelirin büyük kısmını elde eden teknoloji platformlarına zarar verdi ve karlılığı korumak için maliyet düşürmeye yol açtı.

JP Morgan analistleri 4 Ekim’de müşterilere bir notta, “Genel olarak, çevrimiçi reklam ortamının her hafta devam eden volatiliteyle birlikte dalgalı olmaya devam ettiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Teknoloji şirketleri, maliyet indirimleri, işe alımların durdurulması, çalışanların avantajlarını dizginleme ve karlı projelere odaklanma yoluyla en kötüye hazırlanmak için adımlar attı.

Bununla birlikte Refinitiv’in IBES verilerine göre, Snap’in gelirinin yüzde 6’lık bir büyüme ile 1.13 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu, Snap için halka açık bir şirket olarak şimdiye kadarki en yavaş üç aylık gelir artışını temsil edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.