Discord genel amaçlı bir platform olacak

0

Video oyuncularının veya oyun geliştiricilerinin yardım almak, kitle oluşturmak, iletişim kurmak için kullandığı ve bu amaçla ortaya çıkan “chat” servisi Discord, artık sadece oyunla sınırlı kalmayacağını açıkladı.

Tüm alanlarda sohbet kanalları açılabilecek

Servisin blog’unda yayınlanan açıklamaya göre, Discord artık iş dünyasından hobi alanına, sağlıktan, turizme, her alanda chat kanallarının açılmasını destekleyecek ve “sadece oyun” ile anılmaktan uzaklaşacak.

Bu gelişmeyle beraber, Discord’un Reddit gibi, dünyadaki en geniş içerik, haber ve tartışma platformlarından birine dönüşmesi mümkün olacak. Discord aynı zamanda kendi içinde pazar yeri gibi uygulamalarıyla satışa da imkan verdiği için, bu genelleşme etkisinin büyük bir karar olduğunu tahmin etmek zor değil.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>