Dropbox kurumsala göz kırpıyor

0

419135-get-organized-5-inventive-uses-for-dropbox-in-businessDropbox, popüler ve kolay kullanımlı bir bulut depolama sistemi olarak çok sayıda kullanıcıyı kendine çekiyor. Ancak uygulamanın büyük hedeflerinden biri de, kurumsal kullanıcıları cezbetmek zira şirketlerin ihtiyacı olan bulut çözümlerini sunmak aynı zamanda büyük bir gelir kapısı elde etmek anlamına geliyor. Bu amaçla Dropbox bir süredir, Microsoft Office uygulamaları ile daha iyi adaptasyon sağlamak için çalışıyordu. Toplamda 300 milyon kullanıcıya sahip olan Dropbox, kurumsal müşterileri içinse Dropbox For Business isimli bir servisle hizmet veriyor. Dropbox’ın yaptığı araştırmaya göre, yaklaşık 4 milyon Dropbox kullanıcısı da, kişisel hesaplar üzerinden Dropbox’ı kurumsal hizmetleri için kullanıyor.

Bugün yaptığı duyuru da Dropbox’ı kurumsal kullanıcılara bir adım daha yaklaştırdı ve DBF hizmetine yeni güncellemeler getirdi.

Yaklaşık 100 bin kullanıcıya ulaşan DBF hizmeti artık daha yetenekli. Özellikle büyük kurumlar için yapılan değişiklikle artık IT yöneticileri, şirket çalışanlarının Dropbox ayarlarını kontrol edip müdahale edebilecek. Ayrıca Dropbox, Microsoft’un Active Directory hizmetiyle de entegre çalışabilecek. Bu hizmet, şirket networkü üzerinde kullanıcılar ve izinler tanımlamayı mümkün kılıyor.

Bu yeni özelliklerden sonra çok daha fazla büyük kurum içinde, dosyaların Dropbox üzerinde depolanıp paylaşıldığını görebileceğiz.

 

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>