Dünya 8K çözünürlüklü telefonlara hazırlanıyor

1

Telefonlar, hem iş hayatında hem de günlük yaşamda çok önemli bir rol oynuyor ve yapay zeka uygulamalarının gelişmesiyle telefonların önemi daha da artacak. 

Qualcomm, MWC 2017 için hazırladığı lansmanında, telefonların yakın gelecekte 4K, 6K ve 8K çözünürlüklü ekranlara sahip olacağını anlattı.

Qualcomm’un başkan yardımcısı Tim Leland, Android Nougat telefonların 2K ekranları destekleyeceğini ve bu gelişmenin kaçınılmaz olarak devam edeceğini, 4K, 6K ve 8K telefonların da önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacağını vurguladı.

Sanal gerçeklik için yüksek çözünürlük gerekiyor

Tim Leland’a göre, akıllı telefonların sanal gerçeklik alanında kullanımının artmasıyla daha yüksek ekran çözünürlüğü için ihtiyaç da artacak ve üreticiler bu talebe 8K’ya varan ekranlarla cevap verecek. Zira, telefonlar Samsung GearVR gibi gözlüklerde kullanıldığında, göze çok yakın duran bu telefonların ekranı 2K çözünürlükte olsa bile gözün pikselleri seçmesi mümkün olabiliyor. Bu da daha yüksek çözünürlükleri gerekli kılıyor.

 

Yorumlar

  1. daha 1 sene evvel vr hiçbirişe yaramaz dedim ekran minimum 4 k olmadan kimse dinlemedi gittiler 1 ton para verdiler

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>