Edirne polisi firariyi DM’den yakaladı

0

Polis, Instagram’dan sahte hesapla firariye ulaşarak yakaladı

Edirne polisi, firarî Yaşar Deviren’i Instagram’da direkt mesaj (DM) üzerinden yakaladığını açıkladı. Hürriyet gazetesinde yayımlanan habere göre, Edirne Emniyet Müdürlüğü hakkında 5 yıl 6 ay hapis cezası bulunan Deviren’i yakalamak için harekete geçti.

Kadın adıyla hesap açtı

 Edirne polisi bu amaçla Instagram üzerinde bir sahte hesap açtı ve Deviren ile konuşmaya başladı. Kadın adıyla sahte hesap oluşturan polis, Deviren ile bir süre konuşmasının ardından kendisiyle buluşmaya karar verdi. Bunu takiben ise polis, Deviren’i Edirne’de bir alışveriş merkezine çağırdı. Daveti alan Deviren, Tekirdağ’dan yola çıktı ve Edirne’ye yaklaşırken aracının yolu kesildi. Deviren göz altına alındı ve emniyet müdürlüğüne getirildi. Deviren’in emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>