Elektrikli Hyundai Kona satışı 100 bini geçti

0

Elektrikli Hyundai Kona

Elektrikli araç sektörüne yönelik faaliyetlerini hızlandıran Hyundai, önemli bir başarı elde etti. Elektrikli Hyundai Kona satışı 100 bin barajını geçti.

Elektrikli Hyundai Kona satışı için öneli bir kilometre taşı

Elektrikli araç sektöründe her ne kadar en çok Tesla’nın ismini duysa da Hyundai, Renault, BMW gibi otomotiv devleri de bu alanda önemli modellere sahip. Elektrikli araç sektöründe kendisine büyük hedefler belirleyen Hyundai, önemli bir başarı yakaladı.

2018 yılının Mart ayında çıkan Hyundai’ın elektrikli otomobili Kona Electric, 100 bin satış barajını geçmeyi başardı.  150 kW’lık elektrik motorundan güç alan Kona, 415 km’lik menzile sahip. 64 kWh bataryası bulunan bu modelde güvenlik ve konfor bir arada düşünülmüş. Akıllı telefon şarj ünitesinden Apple Car Play ve Android Auto desteğine kadar birçok özelliği bulunan modelde, 10.25 inc’lk dokunmatik ekran da yer alıyor. Halen ülkemizde satışa sunulmayan Kon’nın ABD’deki başlangıç fiyatı teşvikler hariç 31.190 dolar seviyelerinde. Almanya’da iki farklı modeli satılan Kona’nın satış fiyatı teşvikler dahil 23 bin Euro seviyelerinde.

Elektrikli araç sektöründe yeni modellerle daha fazla yer almayı planlayan Hyundai, 2025 yılına kadar 560 bin elektrikli araç satış hedefi koymuş durumda. Hyundai’ın yeni model elektrikli araçlarını da tanıtmasıyla, bu hedefe ulaşmasının pek de sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>