Elon Musk ile Apple satış için görüşmüş

0

Elon Musk ile Apple

Elon Musk yaptığı açıklamada bir dönem Tesla’yı satmak için Apple ile görüştüğünü açıkladı. Peki Elon Musk ile Apple görüşmesi neden sonuçlanmadı?

Elon Musk ile Apple satış konusunda neden anlaşamadı?

Şu anda elektrikli araç sektörünün prestij ve ekonomik anlamda en büyükleri arasında yer alan Tesla’nın, bir dönem Apple’a satılmasının düşünüldüğü ortaya çıktı. Bu konudaki açıklamalar bizzat Elon Musk’dan geldi.

Elon Musk, Tesla’nın ekonomik anlamda bir hayli zor süreç geçirdiği 2016 ve 2017 yıllarında, Elon Musk’ın Tesla’yı Apple’a satmayı düşündüğü ortaya çıktı. Özellikle de Tesla’nın Model 3 üretiminde yaşadığı sorunlar, bu dönemde Tesla’nın zor durumda kalmasına neden olmuştu. Hatta 240 dolar seviyelerinde olan Tesla hisseleri de 200 doların altına inme eğilimi göstermişti.

Bu dönemde Tesla’nın Apple tarafından satın alınacağı konusu gündeme gelmiş ancak bu iddialar doğrulanamamıştı. Elon Musk yaptığı yeni açıklamada, Tesla’yı Apple’a satmak için direkt olarak kendisinin teklifte bulunduğunu açıkladı. Elon Musk’ın bu dönemde Tesla’yı satmak için 50 milyar dolarlık teklifte bulunduğu öğrenildi. Ancak Apple’ın başındaki isim Tim Cook ise Elon Musk’ın bu teklifini küçümseyici bir şekilde reddetmiş. Tesla’nın şu anki piyasa değerini göz önüne aldığımızda ise Apple’ın o dönemde bir hayli yanlış bir karar verdiğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>