Elon Musk’a Twitter yasağı geliyor

0

Dünyanın en önemli girişimcilerinden kabul edilen Elon Musk, elektrikli otomobiller, uzay gemileri, güneş enerjisi teknolojileri, yeni nesil ulaştırma teknolojileri geliştiriyor ancak aynı zamanda Twitter’dan da uzak duramıyor.

Biri Elon Musk’ı durdursun

Fakat, Musk’ın Twitter bağımlılığı, onun şirketlerine milyar dolarlar yatıran yatırımcıları giderek daha fazla rahatsız ediyor.

2018 yazında, Tesla’nın bütün hisselerini borsadan çekeceğini Twitter’dan açıklayan Musk’ın bu nedenle Tesla hisselerinde spekülasyon yaptığı ve aslında bu konuda bir planın bile olmadığı ortaya çıkmıştı. Hatta ABD’nin sermaye piyasası kurulu Musk’ı bu tweet’leri nedeniyle cezalandırıp Tesla’daki görevlerinden el çektirmişti.

Şimdi ise Musk’ın şirketlerindeki yatırımcılar, ünlü yatırımcının tweet’lerine mercek altına almış durumda. Musk’ın kontrolsüz şekilde yaptığı paylaşımların şirketlere zarar verdiğini savunan yatırımcılar, bu sosyal medya hesaplarının, profesyonel sosyal medya uzmanlarının eline bırakılması ve şirket yöneticilerinin/yatırımcılarının onayı olmaksızın paylaşım yapılmaması gerektiğini dile getiriyorlar.

Bakalım, Musk’ın en büyük eğlencesi, yani sosyal medya hesapları elinden alınacak mı? Demek ki, büyük paraların, büyük sorumluluğu oluyor sevgili Elon. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>