En çok talep gören teknoloji rolleri neler?

0

En çok talep gören teknoloji rolleri

Teknoloji çalışanları, aday odaklı bir teknoloji iş piyasasında web uygulaması geliştirmeye yönelik artan talebi karşılamak için deneyimli tam donanımlı mühendisler bulmakta zorlandıklarını söylüyor.

Geliştirici işe alım platformu CodinGame ve çevrimiçi teknik değerlendirme platformu CoderPad, 2022’de en çok talep gören teknoloji rollerini, teknik becerileri, programlama dillerini ve çerçeveleri belirlemek için 4.000 teknoloji işe alım uzmanıyla anket yaptı. Ayrıca 10.000’den fazla geliştiriciye, becerilerinin ve profesyonel isteklerinin işverenlerin ihtiyaçları ile uyumlu olup olmadığı soruldu.

Anket, işe alım uzmanlarının bu yıl için işe almak istediği ilk üç becerinin web geliştirme, DevOps ve yapay zeka/makine öğrenimi olduğunu gösterdi. Ankete katılan teknoloji işe alım uzmanlarının üçte birinden fazlası (yüzde 36), rekabetçi bir işe alım pazarında deneyimli tam donanımlı mühendisler bulmakta zorlandıklarını söylerken, işe alım görevlilerinin yüzde 35’i backend mühendisler için güçlü talep olduğunu söyledi.

Yazılım mimarları, veri bilimcileri ve makine öğrenimi uzmanları gibi son derece uzmanlaşmış işler de, gerekli becerilere sahip deneyimli geliştiricilerden oluşan küçük bir havuz olması nedeniyle, işe alım görevlileri için bir endişe alanı olarak tanımlandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>