En sağlam bilgisayar Panasonic Toughbook 40 elimizde!

0

Panasonic, savunma sanayii, kolluk kuvvetleri ve kamu hizmetleri için uygun olan 14 inç büyüklüğündeki TOUGHBOOK 40 ile en çok satan tamamen dayanıklı ve 5G desteğine sahip TOUGHBOOK G2 tabletinin Türkiye’de satışa sundu. Dünyanın en sağlam bilgisayarı Panasonic Toughbook 40 elimizde. Cihaz ne sunuyor?

TOUGHBOOK 40, dayanıklılığı modüler hale getiriyor

7 genişletme alanına sahip modüler tasarımı sayesinde parçaları en zorlu koşullara göre hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilen TOUGHBOOK 40, operasyonları kolaylaştıran askeri seviye güvenliği ve iletişim imkanlarıyla en zorlu koşullarda bile kullanılabiliyor.

YouTube video

Tek bataryada yaklaşık 18 saat, cihazı kapatmadan değiştirilebilen iki bataryayla yaklaşık 36 saat kullanım ömrü sunan TOUGHBOOK 40‘ta RAM, SSD, akıllı kart ve parmak izi okuyucular için 4 genişletme alanı daha bulunuyor. Bu alanlar ikinci SSDDVD ve Blu-ray sürücülerine ek olarak VGA, True Serial, USB 3.2 Gen1 Tip-A ve ikinci HDMI veya dahili GLAN gibi girişler için kullanılabiliyor.

Cihaz, araç içinde veya ayakta kullanılabiliyor. Aynı şekilde araçların aksamlarını teşhis ederken, bakım yaparken ve eğitim verirken de yardımcı oluyor. Cihaz kolluk kuvvetleri ve sınır kontrollerinde yönlendirme, plakayı veya şüpheliyi tanımlama gibi süreçler için de ideal bir kullanım sunuyor.

Otomotiv ve tarım sektörlerinde ise yol kenarında veya tarlada, kamyonlarda veya büyük makinelerde teşhis ve onarım yapan teknisyenler için mükemmel bir araç haline geliyor. Kamu hizmetlerinde ise mühendisler boru hatlarının, güneş panellerinin ve elektrik santrallerinin denetimleri ve bakım programları için TOUGHBOOK 40′ı kullanabiliyor.

En büyük güçlükleri bile aşabilen performans

Windows 11 güvenli çekirdeklere sahip olan TOUGHBOOK 40, Intel Core i5-1145G7 vPro işlemci (opsiyonel Intel Core i7 vPro işlemci), 16GB RAM (64GB’a varan seçenekler) ve hızlıca değiştirilebilen standart 512GB NVMe OPAL SSD (2TB’a varan seçenekler) ile birlikte geliyor.

Ayrıca hızlıca değiştirilebilen NATO onaylı VIASAT kendi kendisine şifreleyen güvenlik sürücüleri, MIL bağlayıcılarıyla ve montaj istasyonlarıyla birlikte kullanma imkanı, çalışırken ışığı ve elektronik aktarımları anında kesmek için tek dokunuşla aktifleşen Gizli Mod işlevi de bulunuyor.

Parlaklığı yüksek Full HD dokunmatik ekran, dokunmatik ekran kalem, parmak, eldiven ve ıslak ten arasındaki farklı otomatik olarak algılayabiliyor ve en uygun kullanım moduna anında geçiş yapıyor. Yeni tasarlanan touchpad’de eldiven giyildiğinde ve yağmur yağarken de çalışabilen iki tane fiziksel fare tuşu bulunuyor. İki parmakla kullanım imkanı sayesinde kullanıcılar sahadaki en karmaşık işlemleri bile kolaylıkla yapabiliyor.

TOUGHBOOK 40 en yeni iletişim teknolojilerini destekliyor

TOUGHBOOK 40, simleri ve LTE’yi değiştirmeden mobil taşıyıcılar arasında geçiş yapabilmek için eSIM’in yanı sıra 5G gibi en yeni iletişim imkanlarını barındırıyor. Tüm büyük GPS navigasyon sistemleriyle kullanılabilen cihaz, WiFi 6 ve Bluetooth 5.1 imkanı da sunuyor.

Waves MaxxAudio stereo hoparlörler, sahada etkili iletişim sağlamak için insan sesini öne çıkarıyor ve konuşmaların gürültülü ortamlarda bile sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Yapay zeka ile gürültü azaltma özelliğine sahip yeni dörtlü mikrofon, ortamdaki ses kalabalığını karşı tarafa yansıtmıyor.

TOUGHBOOK 40, suya ve toza karşı IP66 seviyesi ile dayanıklılığı yeni seviyelere çıkarıyor. Isı, nem ve titreşime karşı askeri standartları karşılayancihaz, 180 cm yükseklikten 26 kere yan düştüğünde bile çalışmaya devam edebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>