Enflasyon nedeniyle yatırımcılar kriptoya yöneliyor

0

enflasyon ve kripto para

Latin Amerika’da Binance başkanı Maximiliano Hinz bir röportajda, “Artık dünya çapında enflasyonun arttığını gördüğümüze göre, giderek daha fazla insanın kendilerini enflasyondan korumanın bir yolu olarak bitcoin gibi kripto para birimi aradığını görüyoruz” dedi.

Hinz, yıllık enflasyonun yüzde 90 olduğu Arjantin örneğine dikkat çekti. Ülkenin Brezilya ve Meksika ile birlikte şirketin en büyük pazarlarından biri haline geldiğini söyledi. Arjantin, kripto para fiyatlarındaki düşüşe rağmen vatandaşların bu yıl tasarruflarını bitcoin’e aktardığını gördü.

El Salvador, bitcoin’i yasal olarak kabul ederken Hinz, diğer Latin Amerika ülkelerinin, şirket için mutlaka kötü bir şey olduğunu düşünmese de, henüz anlamlı kripto para birimi yasasını geçirmediğini söyledi. Başkan Nayib Bukele yönetiminde El Salvador, bitcoin üzerinde büyük bir bahis yaptı ve yasal para birimi haline getirdi. Bu yıl daha geniş bir kripto para birimi satışında değerinin yaklaşık yüzde 50’sini kaybeden 100 milyon dolardan fazla kripto para birimi satın aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>