ESET, dünya genelinde 1000 çalışana ulaştı

0

1000 çalışan sayısına ulaşan ESET, böylece 1992’de üç kişiyle başladığı yolculuğunda önemli bir kilometre taşı daha katetmiş oldu.

ESET, Slovakya’nın başkenti Bratislava’da 1992 yılında üç ortak; Miroslav Trnka, Peter Paško ve Rudolf Hrubý tarafından kuruldu. Ortaklar o yıl içinde ilk çalışanları Miriam Hirnerová’yı işe aldı. ESET’te halen çalışmasını sürdüren Hirnerová, “O zamanlar, ürünlerimizin bir gün 180’i aşkın ülkede satılabileceğini inanamazdım” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Özellikle NOD32 Antivirüs programıyla geniş kitlelerin beğenisini kazanan ve bugün çeşitli güvenlik yazılımlarıyla global düzeyde 100 milyondan fazla kullanıcıya hitap eden ESET’in çalışan sayısı 1992 yılından bu yana sürekli artmaya devam ediyor. Firma 10’uncu çalışanını 1995 yılında işe aldı. 2006 yılında ise personel sayısı 100’e ulaştı. 2010 yılında ise firma, dünya genelinde 500 çalışana sahip oldu.

ESET, 2015 yılı itibarıyla da çalışan sayısını 1000’e taşıdı. Bu çalışanlar ESET’in Bratislava’daki Genel Merkezinin yanı sıra San Diego/USA, Buenos Aires/Arjantin, Prag/Çek Cumhuriyeti ve Singapur’daki bölge ofislerinde, 180 ülkedeki yerel distribütörlüklerde ve dünyanın çeşitli noktalarına yayılmış araştırma merkezlerinde görevlerini sürdürüyor. ESET’in Bratislava, San Diego, Prag, Krakow/Polonya, Montreal/Kanada ve Moskova/Rusya’da bulunan zararlı yazılım laboratuvarlarında ve araştırma merkezlerinde yüzlerce uzman, zararlı yazılımların tespit ve analiz edilmesine odaklanmış durumda.

Şirketin pek çok önemli kilometre taşında katkısı bulunan ve 2010 yılından bu yana ESET’in global CEO’su olarak görev yapan Richard Marko, 1000 kişiye ulaşmış olmaktan mutlu olduklarını ve büyümeyi sürdüreceklerini duyurdu. Marko, “Önümüzdeki dönemde ana merkez Bratislava’nın yanı sıra Prag’daki kötü amaçlı yazılım laboratuvarında ve Krakow, Polonya’daki araştırma laboratuvarındaki yeni iş imkanları ile bu sayıyı yükseltmeyi hedefliyoruz” bilgisini paylaştı.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>