Facebook aşı konusunda suçlu mu?

0

Facebook aşı

ABD’de Facebook aşı konusunda suçlu bulunuyor. Ancak Facebook, ABD’nin aşı hedeflerine ulaşamamasında sorumlu tutulmak istemiyor.

Facebook aşı konusunda duyarlı davrandığını belirtiyor

Facebook, ABD Başkanı Joe Biden’in sosyal medya platformunun koronavirüs aşıları hakkında yanlış bilgilerin çoğalmasına izin vererek “insanları öldürdüğü” iddiasına karşı kendini savundu ve gerçeklerin farklı bir olduğunu söyledi.

Facebook, ABD’nin aşı hedeflerine ulaşamamasından sorumlu tutulmaması gerektiğini söyledi. Facebook, şirketin başkan yardımcısı Guy Rosen’ın kurumsal bir blog yazısında, “Veriler, ABD’deki Facebook kullanıcılarının yüzde 85’inin COVID-19’a karşı aşılandığını veya aşı olmak istediğini gösteriyor” dedi. Açıklamada: “Başkan Biden’ın hedefi, Amerikalıların yüzde 70’inin 4 Temmuz’a kadar aşılanmasını sağlamaktı. Bu hedefin kaçırılmasının nedeni Facebook değil” ifadelerine yer verildi.

COVID-19 yanlış bilgileri, salgın sırasında Facebook, Twitter ve Alphabet Inc’e ait YouTube dahil olmak üzere sosyal medya sitelerinde yayıldı. Araştırmacılar ve kanun koyucular uzun süredir Facebook’u platformlarındaki zararlı içerikleri denetlememekle suçluyor.

Şirket, COVID-19 ve bunun için aşılar hakkında belirli yanlış iddialarda bulunmaya karşı kurallar getirdi ve insanlara bu konularda güvenilir bilgiler sağladığını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>