Techinside Google News
Techinside Google News

Facebook at Work çıkışa hazırlanıyor

Facebook'un iş dünyası için hazırladığı Facebook at Work adlı platform genişleyerek büyük çıkışa hazırlanıyor.
- Advertisement -

facebook-at-workİş dünyasını hedef almış olan Facebook at Work adlı platformunu daha da genişletiyor. Yaklaşık 9 aylık deneme süreci ve yüzlerce şirketin katılımı sonrasında yapılan duyuru, Facebook at Work ile iş hayatının da değişeceğini iddia ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayında pilot proje olarak hayata geçen sistem 100’den fazla şirket ile süreci tamamladı.

Recode’un haberine göre ise ücretsiz olacağı belirtilen Facebook at Work bu yılın sonunda gerçek anlamda merhaba diyecek.

Facebook at Work aslında Facebook’a bire bir benziyor ve iş arkadaşları arasındaki iletişimi sağlamayı hedefliyor. San Francisco merkezli bir girişim olan Slack’i kendine örnek alan yapı e-posta trafiğinin önüne geçmeyi istiyor. Günde 1 milyondan fazla kullanıcının hizmet aldığı Slack ise e-posta’lar yerine çok daha iyi bir tasarımla, daha kolay iletişim yolunu açmıştı.

Facebook at Work’ün en büyük artısı ise hepimiz tarafından iyice bilinen Facebook’a oldukça çok benzemesi. Tasarımsal açıdan da standart platforma benzeyen Facebook at Work, şirkete yeni katılan bir çalışanın dahi ilk günden rahatça kullanacağı bir sistem olarak tanıtılıyor. Bu örnek ise pilot programın ardındaki şirket Hootsuite CEO’su Ryan Holmes’ten geliyor. Holmes’a göre, eğitim maliyesi tam olarak sıfır ve bu da oldukça önemli bir artı.

Facebook at Work adlı yeni iş platformu kullanıcıların kendi Facebook hesaplarından ayrı olarak hesap açılmasın istiyor. Şirketlerin önemli ve gizli verilerini en iyi şekilde muhafaza edebileceği de söylenen yeni proje, Hollanda merkezli bira üreticisi Heinekin’in ABD ofisleri ve Latin Amerikan perakendecisi Linio gibi önemli isimlerin de katılmış olduğu test sürecine devam ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir