Facebook gizlice bir uygulamayı test ediyor

0

Colorful Balloons

Milyarlarca insanı birbirine bağlayan Facebook, buna rağmen dünyanın popülasyonu en yüksek ülkesi Çin’de yasaklı durumda. 2009’dan beri Çin’in yasaklarını aşamayan ve bu yüzden resmi olarak ülkede faaliyet gösteremeyen şirket, son gelen bilgilere göre yepyeni bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Colorful Balloons uygulaması test ediliyor

Ortaya çıkan bilgilere göre Çin için Colorful Balloons isminde bir fotoğraf uygulaması geliştiren ve bugünlerde bu uygulamanın testlerini yapan şirket, önümüzdeki günlerde bu uygulamayı hayata geçirecek.

Söylentilere göre Moments uygulamasına benzeyen Colorful Balloons, herhangi bir şekilde Facebook ismini kullanmayacak. Konuyla ilgili net bir yorum yapmaktan kaçınan Facebook, yaptığı açıklamada Çin’e uzun zamandır ilgi duyduklarını onayladı. Ayrıca bu uygulamayla birlikte aradaki buzların erimesi ve hatta Facebook yöneticileriyle Çin yetkilileri arasında en az bir görüşmenin olması bekleniyor.

Bakalım Çin, Colorful Balloons uygulamasını da yasaklama yoluna mı gidecek, yoksa Facebook ile ilişkileri kurmaya mı başlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>