Facebook, gruplar için Discover özelliğini test ediyor

0

Facebook grupları, her tür konuda sayısız insanın deneyimlerini ve bilgilerini paylaştıkları önemli binr platform olarak kabul ediliyor. Hatta bazen işyerlerinde, farklı proje gruplarının kendi aralarındaki iletişimi ve proje takibini gerçekleştirmek için Facebook gruplarını kullanmaları da artık çok sıradan bir durum.
Sosyal medya devi şimdi grupların etkisini daha da arttırmak için onların daha fazla bulunabilir olmasını istiyor. Bu amaçla geliştirdiği Discover isimli yeni araç da test aşamasına girdi.
Yeni özellik, kullanıcının belirlediği özelliklere (coğrafi konum, konu, popülarite vs) göre Facebook’ta yer alan grupları tarıyor ve bulduklarını kullanıcıya listeliyor. Facebook grupları bulmakta yeterince olmazsa, kullanıcı belirlenen kriterlere göre sıralanmış gruplar arasında gezinerek kendi başına da arama yapabiliyor.
Discover özelliği şimdilik herkese açık değil, sadece az sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Sosyal medya servisi, test süreci bitip de aracın sağlıklı şekilde çalıştığını teyit etmesinin ardından tüm dünyadaki kullanıcılar Discover yeteneğini kullanmaya başlayabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>