Facebook Keşfet özelliği kaldırıldı!

0

Colorful Balloons

Facebook’un bundan 4 ay önce kullanıma sunduğu Keşfet özelliğinin ömrü kısa sürdü. Facebook Keşfet özelliği bu kısa sürenin ardından kaldırıldı.

Facebook keşfet

Facebook Keşfet özelliği neden kaldırıldı?

Facebook tarafından 2017 yılının Ekim ayında, yani kısa bir süre önce kullanıma sunulan bu özellik, ani bir karar ile kaldırıldı. İlginizi çekebilecek olan kişilerin veya sayfaların paylaşımlarını haber kaynağı şeklinde kullanıcıların karşısına sunan bu özellik artık yok. 

Facebook – Avrupa Birliği gerginliği yükseliyor!

Buradaki amaç ise günlük haber kaynağında kaybolan içeriklerin ilgili kişilere daha temiz bir şekilde ulaştırılmasıydı ancak evdeki hesap çarşıya uymadı diyebiliriz. 

Facebook kullanıcıları, kendi sayfalarında iki farklı haber kaynağı görmekten keyif almamaya başladı. Facebook tarafından yapılan açıklamada bunu destekliyor. Facebook, Keşfet özelliğini kullanıma sunduktan sonra, bu servisin aktif olduğu ülkelerdeki kullanıcılar arasında yaptığı anket sonrasında, kullanıcıların bu durumdan hoşnut olmadığını öğrendi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>