Techinside Google News
Techinside Google News

Facebook Linux Vakfı için platin üye oldu

Açık kaynak projelere verdiği destekle ön plana çıkan Facebook, bu alanda yeni bir adım attı. Facebook Linux Vakfı için platin üye oldu.

Açık kaynak projelere verdiği destekle ön plana çıkan Facebook, bu alanda yeni bir adım attı. Facebook Linux Vakfı için platin üye oldu.

Facebook Linux Vakfı için platin üyelik aldı

Son yıllarda teknoloji dünyasında açık kaynak rüzgarı esiyor diyebiliriz. Teknoloji devleri, açık kaynak platformlarını destekleyerek, bu çalışmaların sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışıyor.

- Advertisement -

Linux Vakfı, bu konuda en çok desteği alan platformlar arasında yer alıyor. Linux Vakfı üyeleri arasında Intel, Google, Microsoft gibi dev şirketler yer alıyor. Birçok açık kaynak girişimine destek sağlayan Facebook ise bu listede bulunmuyordu. Linux Vakfı tarafından yayınlanan bir blog yazısında, Facebook’un açık kaynak girişimlerine verdiği destekler listelendi. Listede Deepfake Detection Challenge ve Telecom Infra Project gibi önemli desteklere yer aldı. Ayrıca Facebook, Linux Vakfı’nın platin üyeleri arasına katıldı.

Facebook yöneticilerinden Kathy Kam yaptığı açıklamada Linux’un, Facebook’un bir dönem altyapısının omurgasını oluşturduğunu söyledi. Bu nedenle Linux Vakfı’na en üst düzey sponsorlardan biri oldukları için mutluluk duyduklarını belirtti. Facebook’un misyonunun topluluklar oluşturmak ve dünyayı kaynaştırmak olduğunu söyleyen Kam, açık kaynağın misyonunun da ilk günden bu yana aynı olduğunu söyledi. Facebook’un yaptığı bu sponsorluk, Linux çalışmalarının uzun vadeli  sürdürülebilmesini sağlayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir