Facebook rekora koşuyor!

0

Facebook, reklam gelirleri konusunda kendi rekorunu kırmaya devam ediyor. 2017 yılının 3. çeyrek dilim sonuçlarına göre 10 milyar dolar barajını aştı.

facebook

Facebook reklam gelirleri aldı başını gidiyor

Dijital reklamların en yoğun kullanıldığı yayınlardan biri Facebook, kazanç rekorları kırmaya devam ediyor. 2017 yılının 3. çeyrek dilimi reklam gelirleri netleşen şirket, 10 milyar dolar barajını aşmayı başardı. Bir önceki çeyrek reklam sonuçlarına göre %49 gibi çok büyük bir sıçrama ile şirketin gelirleri 10.3 milyar dolar açıklanırken, bu rakamın 10.1 milyar dolarının reklamlardan geldiği açıklandı.

Mark Zuckerberg, bu konuya topluluğumuz büyüyor ve bizim görevimiz daha iyisini yapmak şeklinde yorum getirdi. Buna ek olarak, kendi ekosistemleri içinde üye ve reklamverenlerin haklarının da yeni sistemlerle korunduğunu ifade eden Zuckerberg, kullanıcın güvenliğinin kârlılıktan daha önemli olduğu söyledi.

Bill Gates akıllı şehir kuracak

Mobil reklamlar, 10.1 milyar dolarlık 3. çeyrek reklam gelirlerinin %88’lik dilimini kapsıyor. Bu da mobil dünyanın önemini ortaya koyuyor. Karlılık ise 4.7 milyar dolar olarak açıklanırken, aylık aktif kullanıcı oranı ise geçen yıla oranla %16 artış gösterdi.

2018 yılı beklentilerinde ise yatırımcıları biraz ürkütebilir. Facebook’un CFO’su David Wehner, 2018 yılında harcamaların %45’ten %60 oranına çıkabileceğini belirtti. Bu gelişme, şirket hisselerinin %2 değer kaybetmesine sebep oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>