Fransa’da acil durum hatlarında kesinti yaşandı

0

Fransa acil durum hatları

Fransa’da acil durum hatlarında yaşanan kesinti, büyük bir karmaşaya neden oldu. Orange’da yaşanan kesinti, acil telefon görüşmelerini engelledi.

Fransa’da acil durum hatları için inceleme başlatıldı

Fransa’nın en büyük telekom operatörü Orange’ın başkanı Stephane Richard’ın, Fransa’da acil telefon görüşmelerini engelleyen bu haftaki şebeke kesintisi hakkında dahili bir soruşturma başlattığını söyledi.

Orange, bu rapordan elde edilen sonuçların 7 gün içinde ulaşmasını beklediğini de belirtti. Ayrıca ğaın tekrar normal şekilde çalıştığı da vurgulandı.

Sağlık bakanı Olivier Veran, kesinti ile bu dönemde kaydedilen üç ila dört ölüm arasında herhangi bir bağlantı olup olmadığını söylemek için çok erken olduğunu söyledi. Başkan Emmanuel Macron, olaydan “çok endişeli” olduğunu söyledi ve tüm bu durum Richard’ı bir hayli zor durumda bıraktı.

Richard, kesintinin bir saldırı veya kötü niyetli bir eylemden kaynaklanmadığını söylerken, bunun bir insan hatası veya bakım sorunuyla bağlantılı olamayacağını da sözlerine ekledi.

Fransız acil telefon hizmetlerinde aksama 2 Haziranda öğleden sonra başlamış, daha sonra gevşetilmiş ve ardından 3 Haziran günü boyunca tamamen düzeltilmişti.

Fransız hükümeti ve devlet bankası Bpifrance, Orange’ın sermayesinin yaklaşık %23’üne sahipler ve Fransız devleti Orange’ın en büyük bireysel hissedarı konumunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>