Geleceğin mühendislerine altın fırsat

0

Alcatel-Lucent, sektördeki önemli bir boşluğu doldurarak İTÜ ile detaylı ve sistematik bir sertifikasyon programına imza attı. İTÜ’nün Maslak Kampüsünde verilen eğitimlerin ilk programı Şubat-Mart 2015 döneminde başarıyla tamamlandı. Programın yeni döneminde farklı sertifikalar için farklı eğitim programları sunuluyor.

Alcatel-Lucent SRC Programı, telekom şirketleri ya da büyük ölçekli firmaların IP/MPLS şebekelerinin tasarım, entegrasyon, işletme benzeri faaliyetlerinde yer alan veya almak isteyen mühendislerin ihtiyaç duyacağı tüm teknik konuları kapsayacak bir eğitim programı olarak geliştirildi. İş birliği dahilinde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Alcatel-Lucent Service Routing Certification (SRC) Programı ile büyük ölçekli ve karmaşık IP şebekelerinin tasarımını da içeren gelişmiş IP/MPLS teknoloji eğitimlerini vermeye başladı.

Küresel iletişimin ön saflarında yer alan Alcatel-Lucent ve İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı iş birliğiyle ilk etapta NRSI ve NRSII sertifikasyonları kapsamında verilen eğitimler farklı deneyim, ihtiyaç ve hedeflere hitap ediyor ve toplamda 13 farklı eğitimden oluşan 5 sertifika seçeneği sunuyor. Özellikle Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölüm öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği program, tüm öğrencilerin katılımına açık olarak ve öğrencilere özel ücretlerle sunuluyor. Eğitime katılan öğrencilerin bazıları aynı zamanda Alcatel-Lucent staj programına da yaz döneminde dahil olabiliyor. Verilen sertifikalar, eğitim içeriği ve ücretler programın resmi sayfası http://www.src.itu.edu.tr/  linkinden takip edilebiliyor.

Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Önder Sönmez
Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Önder Sönmez

Alcatel Lucent Teletaş Genel Müdürü Önder Sönmez, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Geleceğin güvenli yenilikçi ağlarını oluşturan ve kullanıma sunan, iletişim ve veri ağları çözümlerinin öncü uzmanı Alcatel-Lucent Teletaş olarak üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri hem bizim için hem de ülkemizin teknolojide dünya standartlarını yakalaması için büyük önem taşıyor. Türkiye’nin en iyi mühendislik eğitimi veren üniversitelerinden İTÜ ile böyle bir sertifika programına imza atmak bizi çok mutlu etti. SRC Sertifikası kapsamında verdiğimiz eğitimlerle Telekom sektöründeki yetişmiş insan ihtiyacını karşılamayı, bu alanda eğitim alan öğrencileri ve ilgili her çalışanı daha yetkin hale getirmeyi hedefledik. Bu alanda önemli bir eğitim boşluğunu dolduruyoruz. Verdiğimiz eğitimleri alan öğrenciler büyük servis sağlayıcı şebekelerinde kullanılan çözümleri ve teknolojileri daha yakından öğrenerek aldıkları sertifikalarla kariyerlerinde önemli avantajlar elde edecek. Umuyoruz ki, bu anlamlı iş birliğimiz üniversite-sektör iş birliklerine iyi bir örnek olur ve böylesine değerli eğitim programları giderek yaygınlaşır. Biz Alcatel Lucent Teletaş olarak,  güçlü eğitim iş birlikleri yapmaya devam edeceğiz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>