GitHub uygulaması yayınlandı

0

GitHub uygulaması

Merakla beklenen GitHub uygulaması Android ve iOS platformlarında kullanıma sunuldu. Uygulama ile projeler artık mobil platformda da yönetilebiliyor.

GitHub uygulaması kullanıma sunuldu

GitHub, daha önce mobil uygulamasının beta sürümünü yayınlamıştı. Kullanıcılardan aldığı geri bildirimlerle GitHub, uygulamada bazı yeniliklere gitti ve uygulamanın son halini yayınladı.

Kullanıcılar için masaüstü GitHub platformunu kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıran uygulama, birçok işlemin mobil cihazlardan da yapılabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden projelere katkı yapabiliyor ve yorumlara cevap verebiliyor.

GitHub, uygulama ile daha fazla aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Ancak uygulamada şu an için herhangi bir şekilde kod yazma işlemi yapılamıyor. Kullanıcıların kod yazmaları gereken durumlarda masaüstü platformu kullanması gerekiyor. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra farklı bir strateji uygulayan GitHub’ın, önümüzdeki günlerde uygulamaya daha fazla özellik eklemesi bekleniyor.

Uygulama, Android ve iOS platformlarından ücretsiz bir şekilde indirilip, kullanılabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>