GM çip kıtlığı nedeniyle beş tesisi devreye alıyor

0

GM çip kıtlığı

GM çip kıtlığı ile mücadele için atıl durumda olan tesisleri yeniden devreye almaya hazırlanıyor. Bunun için 5 tesisin devreye alınacağı belirtildi.

GM çip kıtlığı ile mücadele edecek

General Motors Co, küresel yarı iletken yonga sıkıntısı nedeniyle atıl durumda olan dünya çapında beş montaj tesisinde yakında üretime yeniden başlayacağını söyledi.

GM, önümüzdeki haftadan itibaren Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Kanada’daki dört fabrikanın faaliyetlerini yeniden başlatacağını söyledi. Meksika’da Chevrolet Equinox, GMC Terrain ve Chevrolet Blazer’ı inşa eden iki fabrika – San Luis Potosi Assembly ve Ramos Assembly 31 Mayıs’ta üretime devam edecek.

GM, “, yarı iletken durumunun kısa vadeli etkilerini hafifletmek için tedarik üssümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Bu açıklamanın ardından GM hisselerinde yüzde 4 artış yaşandı.

GM, Chevrolet Trailblazer ve Buick Encore GX’i üreten ve 26 Nisan’dan bu yana yüzde 50 kapasite ile çalışan Güney Kore’deki Bupyeong 1 Assembly’de ​​31 Mayıs’ta tam üretime devam edecek. Ayrıca Changwon montaj fabrikasını iki vardiyaya döndürecek.

Bu ayın başlarında, danışmanlık firması AlixPartners, küresel yarı iletken yonga krizinin 3.9 milyon araç üretimini etkileyeceğini belirtti. Çip sorunun 110 milyar dolarlık kayba da neden olacağı belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>