Google Action Blocks uygulaması yayınlandı!

0

Google Action Blocks uygulaması

Google Action Blocks uygulaması artık Play Store’dan indirilebiliyor. Günlük birçok rutin işlem, bu uygulama ile çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Google Action Blocks uygulaması

Akıllı telefonlar artık hayatımızda çok önemli bir yer kaplıyor. Günlük birçok işimizi telefonlarımızdan planlıyor ve hatırlatıcılar aracılığıyla hayatımıza ön veriyoruz.

Bununla birlikte herkes bu teknolojik dönüşüme kolay uyum sağlayamıyor. Google, özellikle yaşlılar ve görme zorluğu çeken kişiler için önemli bir kolaylık sağlıyor. Google Action Blocks isimli uygulamayla, bu kişilerin telefonlarını daha rahat bir şekilde kullanabilmeleri hedefleniyor.

Google Assistant ile entegre bir şekilde çalışan uygulamada, farklı bloklar için farklı görevler atanabiliyor. Örneğin alarm kurmak için farklı bir blok, akıllı ev aletlerini kontrol etmek için farklı blok gibi görevlendirmeler yapabiliyorsunuz. Daha sonra bu bloklar widget olarak telefon ana ekranına eklenebiliyor. Alarm kurmak isteyen kişinin alarmla ilgili wdiget’a tıklaması bu işlemin yapılması için yeterli oluyor.

Widget’ların boyutlarının da istenilen şekilde ayarlanabilmesi sayesinde, yaşlılar ve görme zorluğu çekenler işlemlerini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Uygulamanın Google Asistant ile çalışması işlemlerin hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Action Blocks uygulamasını yayınlayan Google, aynı zamanda işitme engelliler için ekranı yazıya döken uygulaması Live Transcribe uygulamasını da güncelledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>